Konec dubna přinese Plzni multižánrové vyžití

Konec dubna se blíží mílovými kroky a vy máte pocit, že jste jej celý strávili ve škole, práci či psaním seminárních a absolventských prací? Příležitostí, jak vše napravit a užít si kulturního ducha Plzně, je v následujících dnech dostatek!

 Na jaké akce se můžete těšit?

DEPO2015 Grand Opening

  1. – 25. 4.

Kreativní zóna DEPO2015 bude otevřena 24. 4. a zahájení bude provázet bohatý kulturní program. Od 17:00 je otevřena vernisáž Čestmíra Sušky: Restart. V 19:00 se pak můžete těšit na vernisáž Domus – poutní místo designu. Ve 20:00 se představí norimberská kapela Wrongkong a DJ Floriana Seybertha. Vstup na celou akci je zdarma.

Bavorské kulturní dny 2015

  1. – 26. 4.

Bavorské kulturní dny jsou oslavami česko-bavorské spolupráce. Poslední dny těchto slavností nabízí to nejlepší ze svého programu. Julian Vogel, norimberský graffiti umělec, bude tvořit v pátek 24. 4. v areálu DEPO2015. Průběh tvorby Vogelovy práce můžete sledovat na vlastní oči, nebo až večer shlédnout jeho finální verzi. V sobotu 25. 4. od 17:00 se v Galerii Evropského domu představí dvojjazyčná antologie „Unterwegs – Cestou“. Diváci se během autorského čtení vydají na literární putování z Řezna do Plzně.  Vstupné je zdarma. V neděli 26. 4. proběhne na Náměstí Republiky od 11:00 do 18:00 akce Květiny pro Plzeň, která slavnostně uzavře Bavorské kulturní dny. Na náměstí nebude chybět divadlo, hudba, umělecké intervence, program pro děti, bavorské pivo ani kulinářské speciality. Aby akce dostála svému názvu, v dopoledních hodinách bude rozdáno na sedm tisíc žlutých tulipánů, o což se postarají žáci z plzeňských a partnerských bavorských škol. Pokud vás žádný z uvedených počinů nezaujal, oslavte Bavorsko kulinářsky! Vybrané plzeňské podniky do svého menu po tyto dny zařadily lahůdky bavorské kuchyně. Ochutnat je lze například v restauracích Potrefená Husa, U Salzmannů či ve Švejk restaurantu „U Pětatřicátníků“.

Finále Plzeň

  1. – 2. 5.

Filmový festival Finále Plzeň je přehlídkou českých celovečerních filmů a dokumentů. Dvacátý osmý ročník festivalu Finále proběhne jako tradičně v Měšťanské besedě a nabídne celou plejádu filmových zážitků. Těšit se můžete na širokou škálu žánrů – od pohádek přes dokumenty až po horory. Celý týden bude doplněn retrospektivami významných filmových osobností, besedami s tvůrci či autorskými čteními.

Majáles

24.4. – 25. 4.

Majálesové oslavy jsou pro letošní rok přesunuty do parku Plzeň Plaza. Tradičně jsou rozděleny do dvou dní. Program Královského pátku začne ve 14:00, a kromě kandidátů na Krále majálesu 2015 se představí například skupiny United FlavourEddie Stoilow nebo Donnie Darko. Vstup na Královský pátek je zdarma. Plzeňský Majáles vyvrcholí v sobotu 25. 4. Areál je zpřístupněn od  11:30 a program mimo jiné nabídne koncerty kapel jako Vypsaná FixaSto ZvířatMandrage či Wohnout. Jako každý rok Majáles nabízí i řadu mimohudebních aktivit – mezi nimi i cyklus různorodých soutěží o titul „Majálesový borec“, možnost svatby na 24 hodin, minigolf či Majálesové muzeum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *