Guerillawalks I.

Ve čtvrtek 19. března v 16 hodin na Zastávce v Plzni začala první Guerillawalk, která se konala v rámci Rakouských dnů. Průvodcem byl rakouský umělec Oliver Hangl v doprovodu s plzeňskou slamerkou Bio Mashou.

Nikdo z nás netušil, kam se naše cesta bude ubírat a co nás vlastně na procházce čeká. Všichni jsme byli zvědaví a možná jsme se i trochu báli, když nám Oliver oznámil, že před sebou máme 13 hodin chůze. Tématem procházky bylo objevování tajemství Plzně. Program nebyl dopředu naplánovaný, šlo o naprostou improvizaci. Kdokoliv z účastníků, nebo i náhodný kolemjdoucí měl nápad na nějaké zajímavé místo, mohl nám to prostřednictvím sluchátek sdělit a tím změnit směr naší skupiny.

Na začátku procházky každý obdržel sluchátka, ve kterých byl slyšet mimo výklad obou průvodců také zpěv a hudba. Naší první zastávkou byl plavecký bazén, kde jsme si zazpívali písničku s názvem Amöbia, kterou si pro nás Oliver připravil. Bylo velmi zajímavé pozorovat výrazy návštěvníků bazénu, kteří vůbec netušili co se děje. Dále jsme šli na zastávku tramvaje na Chodském náměstí, kde Oliver zasadil květinu, kterou koupil jako dar Plzni a ponoukal nás k tomu, abychom ji chodili zalévat. Po zasazení květiny jsme nastoupili na tramvaj a jeli jsme na zastávku Sady Pětatřicátníků. Jízda tramvají byla také velice zajímavá, měli jsme ve sluchátkách puštěnou hudbu a do ní nám Bio Masha zpívala po celou cestu, takže ostatní cestující opět nevěděli co se děje a jen nás s podivem sledovali. Když jsme vystoupili, Oliver nám do sluchátek pustil gramofonovou desku, na které měl s sebou přenosný gramofon, což bylo velice zajímavé. Poté jsme zamířili směrem k novému plzeňskému divadlu, kde jsme měli možnost projít si sklady rekvizit a nahlédnout do „podpalubí“ divadla. Naší další zastávkou bylo Náměstí Republiky, kde jsme potkali pána se státní vlajkou v podnapilém stavu, který nám dokonce i zazpíval. Dále nás Oliver zavedl na Meeting point kde nabídl peněžní obnos tomu, kdo na hudbu z filmu Discopříběh přeběhne náměstí ve spodním prádle. Jeden odvážlivec se přihlásil a svůj úkol splnil, škoda jen, že náměstí bylo tou dobou téměř prázdné. Nakonec jsme se vydali směrem k DEPU2015. Po cestě se Oliver ptal náhodných kolemjdoucích, jestli nás pozvou k sobě domů. Bohužel se mu nepodařilo nikoho přesvědčit. Na závěr procházky si pro nás Oliver připravil překvapení v podobě představení, během kterého nám zazpíval českou písničku s názvem Jahody mražený. Následně se s námi v DEPU2015 s Bio Mashou rozloučili a ukončili naší téměř čtyřhodinovou procházku.

            Celá akce byla velice zajímavá. Byl to zážitek, na který jen tak nikdo nezapomeneme, protože jen málokdo, kdo Guerillawalks ještě neabsolvoval, může očekávat takový průběh. Oliver byl velice vtipný a Bio Masha velice kreativní. Po celou dobu nám zpívala na Oliverem vybranou hudbu a některé rýmy byly velice zdařilé. Všem, kteří mají rádi legraci, kreativitu, navštěvování zajímavých míst pro normální lidi nepřístupných a hlavně pěší túry, bych takovou akci určitě doporučila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *