Shangri-la hledání ztraceného ráje

Již při příchodu k první expozici výstavy na Vás – díky typické hudbě, dýchne atmosféra daleké a tajemné Asie. Výstava je rozdělena do několika částí. Každou část doprovází informační tabule, kde je ve zkratce poznamenáno, co je pro danou oblast typické. Hlavními částmi jsou: Indie, Nepál, Bhútán a Tibet.

Časová náročnost na výstavu je individuální, ideální ale je vytyčit si alespoň hodinu. Na každém kroku Vás bude provázet velmi příjemná vůně a hudba, která vždy odpovídá kultuře země, ve které se právě nacházíte. Všechny země spojuje velká duchovní síla.

Velmi příjemná je obzvlášť oblast Nepálu a Bhútánu. Fotografie a příběhy na zdech společně s hudbou ve Vás vyvolají pocit, že se zastavil čas. O to náročnější je přechod do expozice Indie, ve které je demonstrováno indické tržiště. Neustálý hlahol ukazuje, že Indie je velmi lidnaté město, plné shonu. Co bylo na Indii asi nejpoutavější, jsou barvy, kterými Indie disponuje. Barevné šátky na hlavách krásných žen, květiny, obleky mocných mužů, zvuk mešit a modliteb. To vše je Indie.
Na této výstavě si každý najde něco, co ho zaujme, ať už to budou příběhy lidí žijících na krutých a nehostinných místech, různé způsoby pohřbívání mrtvých nebo různé způsoby uctívání Bohů.
K dokonalosti chybí už jen šálek výborného indického čaje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *