Březen v Plzni se nese ve znamení festivalů

Letošní rok se v Plzni s kulturními akcemi roztrhl pytel. Měsíc březen v sobě mísí tradiční vícedenní festivaly i řadu novinek.

Smetanovské dny
2. – 29. 3.

Smetanovské dny patří k jedněm z nejneodmyslitelnějších událostí města Plzně, která je již třetím rokem pořádána Plzeňskou filharmonií. Tradičně je hudební část festivalu obohacena také o další doprovodný program. Na své si tak přijdou nejen milovníci vážné hudby, ale také literatury, lidových písní a nebude chybět ani a capella. Součástí je také symposium na téma: Neviditelná loajalita? Rakušané, Němci a Češi v české kultuře 19. století spolu s řadou doprovodných výstav.

EIGA-SAI 2015
5. 3. – 11. 3.

Dalším zajímavým festivalem je již 8. ročník Japonského filmu a kultury. Jak napovídá samotný  název festivalu, nejedná se o pouhý maraton japonských filmů. Těšit se můžete také například na besedu s oskarovým režisérem Yojiro Takity, doprovodný hudební program nebo výstavu Umění umírat aneb O posledních věcech člověka, která probíhá od 5. 3. – 5. 4. 2015 v Národopisném muzeu plzeňska.

Departures: Rakouské dny
16. 3. – 22. 3.

Departures – výlety za kulturou do DEPO2015 jsou souborem minifestivalů, jejichž cílem je přiblížit  zahraniční kulturu Plzni.  V rámci Rakouských dnů máte jedinečnou příležitost zúčastnit se komentovaných procházek, filmových i literárních večerů nebo zajímavého hudebního program. V DEPU také proběhne doprovodný výstavní projekt s názvem SHARE: Co se stane, když zapomeneme vzpomínat? Na stejném místě se také bude konat akce Lunch Box, ve které nejenže budete mít možnost společně vybudovat mobilní kuchyň, ale také si v ní pod dozorem Rainera Prohasky můžete něco dobrého uvařit.

Festival Jeden svět

23.3 – 31.3.

Nenechte si ujít festival mezinárodního formátu plný dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá sdružení Člověk v tísni. Letos bude festival hostit Divadlo Dialog, Knihovna města Plzně nebo Meeting point. Chybět nebudou ani tradiční moderované debaty či dopolední projekce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *