Březen v Plzni se nese ve znamení festivalů

Letošní rok se v Plzni s kulturními akcemi roztrhl pytel. Měsíc březen v sobě mísí tradiční vícedenní festivaly i řadu novinek.

Smetanovské dny
2. – 29. 3.

Smetanovské dny patří k jedněm z nejneodmyslitelnějších událostí města Plzně, která je již třetím rokem pořádána Plzeňskou filharmonií. Tradičně je hudební část festivalu obohacena také o další doprovodný program. Na své si tak přijdou nejen milovníci vážné hudby, ale také literatury, lidových písní a nebude chybět ani a capella. Součástí je také symposium na téma: Neviditelná loajalita? Rakušané, Němci a Češi v české kultuře 19. století spolu s řadou doprovodných výstav.

EIGA-SAI 2015
5. 3. – 11. 3.

Dalším zajímavým festivalem je již 8. ročník Japonského filmu a kultury. Jak napovídá samotný  název festivalu, nejedná se o pouhý maraton japonských filmů. Těšit se můžete také například na besedu s oskarovým režisérem Yojiro Takity, doprovodný hudební program nebo výstavu Umění umírat aneb O posledních věcech člověka, která probíhá od 5. 3. – 5. 4. 2015 v Národopisném muzeu plzeňska.

Departures: Rakouské dny
16. 3. – 22. 3.

Departures – výlety za kulturou do DEPO2015 jsou souborem minifestivalů, jejichž cílem je přiblížit  zahraniční kulturu Plzni.  V rámci Rakouských dnů máte jedinečnou příležitost zúčastnit se komentovaných procházek, filmových i literárních večerů nebo zajímavého hudebního program. V DEPU také proběhne doprovodný výstavní projekt s názvem SHARE: Co se stane, když zapomeneme vzpomínat? Na stejném místě se také bude konat akce Lunch Box, ve které nejenže budete mít možnost společně vybudovat mobilní kuchyň, ale také si v ní pod dozorem Rainera Prohasky můžete něco dobrého uvařit.

Festival Jeden svět

23.3 – 31.3.

Nenechte si ujít festival mezinárodního formátu plný dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá sdružení Člověk v tísni. Letos bude festival hostit Divadlo Dialog, Knihovna města Plzně nebo Meeting point. Chybět nebudou ani tradiční moderované debaty či dopolední projekce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *