Rozhovory o slavnostním zahájení – 20. základní škola Plzeň

O víkendu 17.1. bylo úspěšné zahájení a otevření hlavního města kultury. Celý program začínaly průvody. Do jednoho z průvodů byly zapojeny i základní školy z celé Plzně. Vyráběly loďky s vlastní tématikou. Jak se program dětem a učitelům základních škol líbil? A jak celé přípravy probíhaly? Na to jsme se jich zeptali.

Dobrý den, jak už víme, tak 17. ledna vypukla celá velká akce, na kterou jsme se všichni tak moc těšili. V průvodu jste jako 20. základní škola měli řadu zástupců, a to jak ze studentů, tak i z učitelů. Všichni jste se podíleli na nošení loděk až nad řeku. Jak staré děti na loďkách pracovaly a jak dlouho?

Naše loďky byly rozděleny na první a druhý stupeň. Na  1. stupni pracovali žáci 4.-5. tříd a pracovali v průměru dva týdny. Na  2. stupni pracovala 6.A, 8.A a 8.B a těm to trvalo cca. 16 hodin.

V čem jste se inspirovali ve vyrábění a co mají vaše loďky zobrazovat?

Inspirovali jsme se naší školou. Loďky jsou barevné a veselé stejně jako škola. K tomu jsme zařadili i kroužky, které 20. základní škola pořádá. Jako fotbalový kroužek pod vedením FC Viktoria Plzeň, výtvarný kroužek, taneční a aerobický kroužek a další spousta zájmů, které u nás děti navštěvují.

Co bylo na přípravách nejtěžší a naopak děti nejvíce bavilo?

Myslím, že nejtěžší bylo vyrobit veliký fotbalový míč a vymyslet celý návrh lodě. Nad tím jsme dumali opravdu dlouho, ale naopak děti moc bavilo vybarvování.

Co vás nadchlo na zahájení?

Moc se mi líbily průvody – ty měly skvělou atmosféru. A projekce na domech. To bylo úžasné. Bohužel jsme na tenhle zážitek museli čekat hodinu. Ale vyplatilo se to. Jediné, co mi tam chybělo, byl nějaký program, co a v kolik se bude dít. Jinak to bylo moc fajn a líbilo se to i dětem a rodičům, takže to splnilo svá očekávání. Stejně tak mě velice uchvátil program ten večer po zahájení a druhý den ráno. To se mi moc líbilo a moc mě to nadchlo.

A jak se program líbil dětem? Na to jsme se jich šli také zeptat.

Bylo to moc hezký nejvíc se mi líbilo projekce na domech.

Moc se mi líbilo, jak chodili po mole andělé.

Líbil se mi průvod v kterém jsme nesli lodě, ale dlouho jsme na celý program čekali, to byla škoda.

Líbila se mi projekce na domech jak to tady vypadalo před lety.

 Nakonec jsme se zeptali dětí a učitelů, kolik by dali bodů od 1-10 za program zahájení.

 Šest bodů udělilo 30 % respondentů.

Sedmi body ohodnotilo akci 60% dotázaných.

Osm bodů dalo 10% hodnotitelů.

 graf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *