DEPO Street Food Market

Osmadvacátý říjen je dnem, kdy si český národ hrdě připomíná vznik československého státu. V Plzni tomu bylo nejinak. Jeho obyvatelé měli možnost využít volného svátečního dne a účastnit se prohlídek památných míst v okolí, zoologické zahrady, vědeckého centra přístupného veřejnosti a také například DEPO Street Food Marketu.

DEPO2015 vzniklo v rámci Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Nachází se v prostorách bývalého depa dopravních podniků v Presslově ulici. Snoubí se zde jak podnikatelský, tak kulturní duch a ruku v ruce tak vytváří unikátní projekty, workshopy, výstavy a další nejenom kulturní akce.

V rámci akcí pořádaných 28. října využilo DEPO2015 svých prostor pro DEPO Street Food Market, jehož program sliboval poměrně rychlou a kvalitní přípravu pokrmů z různých koutů světa v rámci pouličního stravování z food trucků, bister a stánků s občerstvením. Dále byly na programu komentované prohlídky areálu, možnost vyrobit si něco v řemeslné dílně a také hudební doprovod, který se přes vůně pokrmů linul areálem DEPA. Od 16:00 hodin se pak v bývalé klempírně postarala o zábavu kapela z Žiliny s názvem A29, která svým specifickým způsobem přetváří lidové písně.

Kamenem úrazu této akce bylo velké množství lidí. Dlouhé, minimálně dvacetiminutové fronty se stály jak u vstupu do areálu, tak i u stánků k jednotlivým občerstvením. Přestože je areál poměrně velký, takovou koncentraci lidí na jednom místě těžce nesl. Nicméně pro účinkující stánky s občerstvením to musela být velice hojná půda. I z tohoto důvodu se jim musí prominout nestíhání přípravy pokrmů. Co se týče samotných pokrmů, bohužel jsem byla zklamaná nekreativností některých účastníků v jejich výběru. Ze zkušeností z jiných, této podobných, kulinářských akcí musím říct, že párek v rohlíku na různé způsoby by nemusel být jediným „street foodovým“ pokrmem, který bistra a stánky nabízejí. Na druhou stranu se našly i inovativní stánky, které svými pokrmy dokázaly vyvážit tento „párkorohlíkový“ atak.

Přesto přese všechno jsem pyšná na fakt, že lidé začínají přemýšlet o struktuře nabízených pokrmů, o složení jednotlivých ingrediencí i o lepší životosprávě a hnutí za lepší stravování. Pokud bychom vyměnili typické fastfoody za tyto stánkové, pak bychom se nemuseli obávat zítřků a bolestí břicha, pakliže se nebudeme přejídat. Den to byl nadmíru dobře strávený jak pro chuťové buňky, tak pro oči i uši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *